Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi

5 participanți

 :: GENERAL :: Newsletter

In jos

Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi Empty Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi

Mesaj Scris de florynel Lun Mai 09, 2011 10:19 am

Cercetătorii de la Universitatea Sungkyunkwan din Seul au inventat un gadget care va permite încărcarea bateriei telefonului în timp ce vorbeşti la el, transformând sunetul în electricitate

Cu cât volumul vocii este mai ridicat, cu atât telefonul se va încărca mai repede. Invenţia ar putea fi de mare ajutor pentru cei care ramân des fără baterie în mijlocul unei conversaţii, relatează dailymail.co.uk.

Există totuşi temeri cum că invenţia va fi folosită drept scuză pentru cei care obişnuiesc să deranjeze prin conversaţii telefonice zgomotoase în locuri publice.

Tehnologia ar putea fi folosită şi pentru a încărca playere audio, fredonarea melodiilor fiind suficientă pentru a ridica nivelul bateriei.
florynel
florynel
Admin

Mesaje Mesaje : 273
Puncte Puncte : 2759
Reputatie Reputatie : 6
Data de inscriere Data de inscriere : 21/04/2011

https://4your.forumgratuit.ro

Sus In jos

Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi Empty Re: Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi

Mesaj Scris de Dement Lun Mai 09, 2011 10:23 am

Ce sa dezvoltat tehnologia in ziua de azi.
Sincer mie imi era mai bine cand eram mic fara atatea inventii.
Cand am dat de telefon... sa vezi la bloc concursuri care se aude mai tare...si multe altele.


Parerea mea: Ar trebuie sa nu fie totul tot o tehnologie,unele lucruri is bune asa cum sunt acuma.

O sa vedem in curand. chestii de genu: chiloti cu gluga sau mai stiu eu ce....
Busola cu busola... confused
Dement
Dement

Mesaje Mesaje : 67
Puncte Puncte : 731
Reputatie Reputatie : 2
Data de inscriere Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Hateg

Sus In jos

Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi Empty Re: Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi

Mesaj Scris de Judge Lun Mai 09, 2011 1:28 pm

De acord cu Dement erea mult mai frumos cand eream mai mici nu aveam nicio grija de ce telefon purtam cum ne imbracam etc.. atunci ne erea gandul doar la distractie nu aveam griji si alte chestii , in schimb acum toata lumea cauta telefoane cat mai scumpe haine la fel si alte dinastea....
Judge
Judge

Mesaje Mesaje : 77
Puncte Puncte : 752
Reputatie Reputatie : -3
Data de inscriere Data de inscriere : 02/05/2011

Sus In jos

Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi Empty Re: Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi

Mesaj Scris de Dolce Mar Mai 17, 2011 6:42 am

foarte tare chestia asta

Dolce

Mesaje Mesaje : 5
Puncte Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi Empty Re: Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi

Mesaj Scris de RedMoon Mier Mai 18, 2011 12:22 am

ce tare chestia asta . Zic ca e tare deoarece ,daca as avea asa ceva la telefon s-ar incarca in mai putin de o sec la mine la sc Smile).
P.S: desi am 14 ani si eu cred ca ar fi mai bine fara asa multa tehnologie
RedMoon
RedMoon

Mesaje Mesaje : 35
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 1
Data de inscriere Data de inscriere : 04/05/2011
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata Pc

Sus In jos

Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi Empty Re: Telefonul mobil la care ţipi ca să se încarce, ultima invenţie în materie de gadgeturi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: GENERAL :: Newsletter

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum